Product Details
Welcome to Restore and Design!
Enjoy cleaner and easier grilling with this 4-pack of reusable BBQ grill mats. Designed for gas grills, ovens, and outdoor cooking, these non-stick mats help prevent food from sticking while reducing mess and flare-ups.
Perfect for grilling meat, vegetables, seafood, and more, they provide even heat distribution for better cooking results. Durable, heat-resistant, and easy to clean, these grill mats are ideal for backyard BBQs, picnics, camping, and outdoor parties.
Additional information
| Weight | 0.185 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 4 × 4 cm |
| Specificities 1 | bbq grilling mats |
| Specificities 2 | baking mat |
| Specificities 3 | bbq mats |
| Specificities 4 | non stick bbq grill mats |
| Specificities 5 | barbecue tools |
| Specificities 6 | barbecue grilling mats |
| Specificities 7 | barbecue plate |
| Feature | Easily Cleaned, Heat Resistance, Non-Stick |
| Size | 40cm*33cm*2mm |
| Color style | black |
| Brand Name | NONE |
| Kit Number | 3-5 |
| Type | Tools |
| Material | glass fiber |
| Tool Type | BBQ mat |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |










Reviews