Product Details
Welcome to Restore and Design!
Upgrade your kitchen or dining area with this 5-piece modern countertop dining set featuring a 35-inch rectangular table and matching chairs. Designed for style and functionality, it’s perfect for family meals or entertaining guests. The compact yet durable design fits well in kitchens, apartments, or small dining spaces. Sleek and contemporary, this dining set combines comfort, practicality, and modern aesthetics for an elegant dining experience at home.
Additional information
| Weight | 2.000 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Origin | Mainland China |
| High-concerned chemical | None |
| Installation Method | Assembly |
| Frame Material | None |
| Type | Dining Room Furniture |
| Specific Use | Dining Room Set |
| General Use | Home Furniture |
| Product Dimensions | 35.5D x 35W x 35.5H |
| Color | 14 Natural |
| Mounting Type | Floor Mount |
| Room Type | Kitchen Dining Room |
| Material | Acacia |
| Shape | Rectangular |










Reviews