Product Details
Welcome to Restore and Design!
Snoopy bedding set, cartoon bedding, anime duvet cover, kids bedding set, king size bedding, polyester bedding, cute bedroom decor, printed bedding set, character bedding, Christmas bedding, cartoon duvet cover, soft bed linens, themed bedroom decor, family bedding, playful bedding,
Additional information
| Weight | 0.900 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 20 × 5 cm |
| Brand Name | Disney |
| High-concerned chemical | None |
| Material | Polyester / Cotton |
| Fabric Count | 40 |
| Craft of Weaving | Knit |
| Application Size | 1.35m (4.5 feet) |
| GSM | 80gsm |
| Thread Count | 200 TC |
| Style | Cartoon |
| Product application scenarios | Bed |
| Whether printing | Yes |
| Pattern Type | cartoon/卡通, PRINTED |
| Technics | Woven |
| Grade | quality |
| Use | Home |










Reviews