Product Details
Welcome to Restore and Design!
Create a professional outdoor cooking experience with this customized modular BBQ kitchen pod. Designed for catering businesses, outdoor events, or luxury backyard setups, this stylish cooking cabin includes integrated electrical and water systems for added convenience and functionality.
The modular design allows customization to suit your cooking and service needs, while the durable construction is built for long-term outdoor use. Perfect for grilling, food preparation, and entertaining, this outdoor kitchen pod combines modern design, efficiency, and versatility in one complete solution.
Additional information
| Weight | 200.000 kg |
|---|---|
| Dimensions | 290 × 90 × 240 cm |
| High-concerned chemical | None |
| Type | GRILLS |
| Model Number | bbq pods |
| place of origin | Henan, China |
| brand name | GeWu |
| grill type | Electric Grills |
| Metal Type | Stainless Steel |
| finishing | Coated |
| feature | waterproof, Eco-Friendly, Stocked, Easily Assemble |
| safety device | Flame Safety Device |
| Control Type | Knob Control |
| Material | Stainless Steel, Stainless Steel 304(accept customization) |
| Style | Modern, Luxurious, Premium |
| Application | Gardening, Backyard, Cooking, Smoke, barbeques, fa |
| ignition | piezo ignition |
| Cooking Surface Area | 96*46cm |
| Combo Grill Functionality | Grill |
| Number Of Burners | 5-8 |
| Product name | BBQ Grill With Shed |
| Fuel | Propane LPG Natural Gas |
| Size | Customer Size |
| MOQ | 1 PCS |
| Custom Conditions | Welcome To Customize |
| Module color | Primary color or Black Titanizing(accept customizatipn) |
| Packing | Wooden Box with pallet (accept customizatipn) |
| Color | Customized Color |










Reviews