Product Details
Additional information
| Weight | 0.405 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 25 × 6 cm |
| Technics | Combed Cotton |
| Type | Bath Towel |
| Absorption | 15 S – 20 S |
| Set Type | No |
| Product application scenarios | Toilet |
| High-concerned chemical | None |
| whether terry fabric | No |
| Material | 100% Cotton |
| Weight | 400g |
| Theme | Christmas |
| Model Number | 100X180cm Striped pure Cotton Turkish Sports BathTowel |
| Shape | Rectangle |
| Fabric Care Instructions | Machine Wash |
| Feature | Compressed, Quick-Dry, Machine Washable |
| Style | Jacquard |
| Pattern | PRINTED |
| Disposable | No |
| Pattern Type | Striped |
| Choice | yes |










Reviews